Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nabitá Mery

22. 10. 2012 16:05:05
V Sobůlkách lajfčili dva bráši. Jeden byl těžce v baliku, ale vařil na svým statku sólo bugy, páč ho pro jeho chamtivost žádná koc nechcela.
Nabitá MeryNabitá Meryweb

Ten druhé, Žanek, byl chudé jak kirchnové ratyš, bez háčka a přitom se musel se starat vo svýho malýho šropa Marušku. Měl goldnovó hercnu, ale byl vdovec. Jeho stařka zkalila hned potym, co mu vytlačila křečka. Lovů tak měl málo, jen co stačil vysomrovat na Čáře nebo před roló. Proto hned jak Maruš vychodila bódu a naklapala na gympl na Jarošku, dohókl se svým lakomým bráchó pro Mery brigádu. Dělal a mu na statku pucflečmenku, dávala chálku havěti a vyvážela vod nich hnědku. Měla dohóknutý, že po matuře dostane vod něho old krupicu a bude moct na véšku.

Járy hrnuly, Mery byla fest nabitá koňa, sfókla maturu za čtyři a doklapala k lakomcovi pro love. Ten ale vytáhnul pětikolo a nahlásil jí, že to za víc nestálo. Nevzala vod něho nic a hned klapala na Čáru za fotrem hóknót mu do ovarů jak s ňó stréc vykéval. Fotřík se z teho fest vytočil a s vostatníma somrákama mázli karfióle do holpecu a vygómali, že lakomca nabonzujó.

Žanek hned naklapal na mlén a mázl na bráchu těžké bonz.

Prokurátorské si je pak voba za téden pozval. Gómal, že má somrák recht, ale nechcel si to ani rozházet s balikářem, co když bude jeho vliv potřebovat při volební válce. Tak vygóml habaďůru. Dal jim tři hádanky, ať je rozlósknó do zétra a řešení pošló třeba mejlovó válkó. Co je nébystřéší, co je nésladší a co je nébohatší.

Balikář v noci nahodil festovního přemysla a najšrajbčil na mlén, že nébystřejší je jeho čokl, nésladší je med vod jeho hmyzošů a névíc v baliku je von sám.

To chudé Žanek házel sicnu u komplu a vzdychal a přeméšlel, až se mu z dózny kóřilo. Maruš vplula do cimry k němu a vaří:

„Žádná křeč tatíku, hoď mi do placu vo co gou a já ti helfnu. Ne nadarmo mi na gymplu hókali Nabitá Mery.“

Fotr ji vyzvonil zadání rébusu a Mařenka nad tem jen prskala do rolety, jaká je to brnkačka.

„Nébystřéší je přece naša augla, fšecko zgómne. Dyž ti ju vyrépnó, seš v gébišu jak tvůj jmenovec Žanek Žižkuj. Nésladší je naša chrupna. I když máš chmurky, mórgen vyhópneš do růžova vyšlófčené a vaříš těžké radovanec. A nébohatší je hróda, z ní všecko roste a pochází!

Jakmile prokurátor přelóskal oba cunty, byla mu jasná válka, že statkář bude muset hajcovat. Ale gómal, že je podezřelý, že ten chudé Žanek má hned na první špíz v řepě pustevnu, nebo mírněji řečeno je intelektuálně nesmělý, jak kdysi béval ve štatlu Rudy Kovanda, a fčil totok. Prostě mu docvaklo, že to ten Žanek nemuže mít z vlastní dózny.

Proto si ho pozval na mlén, gde mu jednak předal vod boháča spravedlivý love, ale zároveň z něho vytáhnul, vodkud fukéř fóká.

„Když je ta tvoja koc tak nabitá, ať za mnó dohrne zétra ani ve dne, ani v noci, ani nahatá, ani voháklá a ani šórem, ani na vozéku.“

Když Žanek hókl na domášově Marušce do placu jaké neřešitelné úkol po ni prokurátorské chce, nahlásila mu, ať se hodí do klidu, že je to pohoda vánek.

Ve tři ráno vyhópla Mery z betle aus, vzala si skateboard, vobula si jedno šufle, natáhla si untrhózny, šprndu nechala ve šraňku a vyrazila na volnoběh, jen se cestó vomotala tenisovó síťó, keró sekla, když valila kolem Augecu.

Prokurátorské už čučel z fenstru aus natěšené, jak to ta havaj ubóchne.

Když doveslovala k němu, zůstal úplně štajf. Byla nejen nabitá, ale navíc to byl vopravdu betelné šnycl se vším všudy. Až se mu z ní začaly šponovat džanky.

Jí se taky zamlóval, tak dali kus hanteca, ve finálce nějaké ten kysanec a do měsíca byla grilka.

Prokurátorské dál fachčil na mléně a jeho nabitá stařka vo něho pečovala a dodělávala si práva. Jenom jednu věc jí hned ze startu rezolutně nahlásil. Nesmí se mu plést do hokny, jinak jí vodešle zpátky do Sobúlek do tý pastóšky za fotrem.

Fšecko bylo v ókeju, lajfčili na pohodu, Mery vodstátnicovala a byla taky JUDr. Ale bylo jí to platný, jak tuhýmu mantl. Jen furt klohnila zobku a piglovala kér a celé den měla volnoběh. Prostě těžce intelektuálně nevyužité kocór.

Jednó se jí doneslo, že ten její staré ufachčil na jednoho borca tunel.

Věc se měla takhle.
Chudé majitel kobyly, co vytlačila hříbě a bohaté majitel hřebce, které jí nasmrkal do falšinetu se přeli vo tem, keho to hříbě bude. Každé to mládě chcel a vařil, že na ně má nárok. Tehdá prokurátorské rozhodnul ve prospěch balikářa a chudé byl u teho Lojza.

Maruš ten voltr vytočil, vyhledala chudýho a poradila mu, aby druhé den vylezl před mlénem na bergl a rozhodil tam po stromech sítě. Až bude klapat prokurátor do háčka, ať mu hókne to co mu fčil namelduje.

Druhé den před mlénicó prokurátor zgóml síťovicu na baumálech, u teho stepujícího borca a vaří:

„Co to tady nacvičuješ kemo?“

„Lapám tady fišle!“

„Néseš náhodou na palicu, fišle na stromech?“

„No když můžó vytlačit hřebci hříbata, můžó bét i na baumálech fišle!“

Prokurátorské se fest zastyděl a spor urovnal dodatěčně po právu. Zároveň však zgóml, že v tem měla kolky jeho poctivka Maruš.

Večer vytočené doletěl na kér a vaří.

„Mery moje goldnová, měli sme dohóknutý, že se mi nebudeš somrovat do hokny, jinak že si sebereš saky paky a vodpluješ zpátky na kér. Tys to fčil porušila, tak si sbal pinkl a můžeš mazat. A abys nikde nemohla hóknót, že su lakomé, můžeš si s sebó sbalit to, co pokládáš za nédražší.“

„Hážu těžké soráč, kemo“ hlásí Mery, "ale křivdu sem nezkósla. Přesto navrhuju, že než zétra vodendu dom, uděláme si rozlučkové betelné večer, jako by se nic nestalo.“

Borec sóhlasil, Mery ubóchla špica zobku, dotáhla vajnoš, pustili si bednu a ubóchli si špica večírek. Maruš furt dolévala starýmu červa, až byl zbořené jak Drážďany. Doklapal do šláfcimry a mázl sebó do regála. Na to Mařenka hodila drát pro nákladního taxála a nechala borca i s jeho betló dovalit k sobě do Sobůlek na kér.

Mórgen vystartoval hofírek z betle a jak tak ještě nametené počítal svoje hlavy, vůbec nachápal, kerá bije.

„Co tady dělám?“ mázl Maruš dotazník?

„Hlásils, že si s sebó mám vzít to, co považuju za nédražší, a to seš ty,“ hókla mu Mery do placu.

Na to se kolík zastyděl a došlo mu, že je jeho nabitá Maruš vopravdu betelná koc, ale navíc ho má fest přiheftlýho u hercny. A tak nejen že se s ňó neroztyploval, ale nechal ji dokonca i místo sebe na mléně sódit.

I ty šropále ve finálce spolu měli.

Prostě těžká láv jak sviňa a samé radovanec!

Tehdá zkrátka ještě platilo, že dyž seš poctivé, doklapeš nédál!

Slovíčka:

nabitá Mery – chytrá Marie

Sobůlky – Soběšice

vařit sólo bugy – být svobodný

kirchnové ratyš – kostelní potkan, myš

goldnová hercna – zlaté srdce

vytlačit křečka – porodit dítě

Čára – Česká

rola – nádraží

pucflečmenka – služebná

old krupica – dobrý prachy, peníze

pětikolo – 500 Kč

mázli karfióle do holpecu – dali hlavy dohromady

mlén – soud

mejlová válka - email

v balíku – bohatý

žádná křeč – žádné strachy

prskat do rolety – v duchu se smát

chrupna – spánek

hajcovat – platit

vodkud fukéř fóká – odkud vítr vane

šprndu nechala na ve šraňku – podprsenku nechala ve skříni

Augec – Lužánky

voltr – podvod

baumál – strom

Autor: Honza Hlaváček | pondělí 22.10.2012 16:05 | karma článku: 13.86 | přečteno: 1266x

Další články blogera

Honza Hlaváček

Štyngec

Už jako malé datel sem zgómnul, že když někdo veřejně pustí barvu, je to zavržení hodné počin. Můj životní souputnik Jara, přezdívaný v dospělosti nelichotivě rygól nebo štyngec, je teho živoucím důkazem.

29.1.2017 v 15:30 | Karma článku: 15.71 | Přečteno: 608 | Diskuse

Honza Hlaváček

Švejk v hantecu

Tak co, milí kalósci, už ste měli dneska pribiňáčka? Fčil vám hóknu do placu válku, jak by to vypadalo, kdyby Hašek lajfčil ve štatlu a napsal tam tu svoju legendární bichlu.

21.9.2016 v 9:30 | Karma článku: 23.78 | Přečteno: 900 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Skvělý burger na Andělu od Jakuba

Manžel dnes lákal na vinnou klobásu. Lehce osmahnutou, s česnekovým chlebem. Těšila jsem se fakt moc. Ale v práci jsem pojedla pouze krémovou zeleninovou polévku a v půl šesté už jsem mírně šilhala hlady. Burger padl mi do ok.

22.11.2017 v 19:58 | Karma článku: 13.15 | Přečteno: 352 | Diskuse

David Dvořák

Vydání Babiše a inspirace pro Okamuru.

Politika je umění dosáhnout maxima možného. Dogmatické lpění na vyřčeném nebývá zrovna nejkonstruktivnější, na druhou stranu je třeba se nezpronevěřit zásadám a „neztratit tvář“.

22.11.2017 v 13:41 | Karma článku: 30.06 | Přečteno: 2354 | Diskuse

Jan Klar

Tady pomůže už jen psychiatr

Jako poslední možnost, kterou Eva navrhla, bylo jít do manželské poradny. Dobře věděla, jaký má Michal odpor ke všem těm psychologům, terapeutům nebo osobnostním poradcům.

22.11.2017 v 12:42 | Karma článku: 15.46 | Přečteno: 624 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Děti vyrostly a tak tápeme

Čím podarovat děti na Vánoce? Navíc když už vůbec nejsou v dětském věku. Ty své dospělce nějak zvládneme, ale pak tu máme ty „malé“ neteře a synovce, čili děti, co mezitím vyrostly až (skoro)dospěly.

22.11.2017 v 10:33 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 330 | Diskuse

Marek Valiček

Radši dojedou domu zpocená, než pozvracená!

"Asi si budu o Jéžíška přát k vánocum nějakou tu kouzelnou zaklínací hůlku a pak ten brajgl kolem nás vysmejčim."

22.11.2017 v 9:00 | Karma článku: 27.38 | Přečteno: 1010 | Diskuse
Počet článků 69 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1716
Zpěvák, bavič a šiřitel brněnského hantecu. Osobní stránky http://www.honzahlavacek.com


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.